STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 Pokaz historyczny grupy "Rekonstrukto"


W dniu 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". Artyści w bardzo ciekawy sposób odtworzyli to, co w tamtych czasach mogło się dziać angażując przy tym uczniów.

Odbył się pokaz pasowania na rycerza, walka o honor damy serca, oraz sposoby karania nieposłusznych. Została zaprezentowana również zbroja rycerska, broń rycerska i narzędzia tortur. Istniała możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami, by każdy uczestnik mógł jak najwięcej wynieść z takowej lekcji. Przymiarkom nie było końca ...Była to niezwykła podróż w czasie dostarczająca mnóstwo wrażeń i emocji. Galeria foto

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S