W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się w naszej szkole również na zajęciach języka niemieckiego. Galeria foto

Spotkanie tych dwu kultur europejskich: polskiej i niemieckiej pozwoliło spojrzeć uczniom nieco szerzej na zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Wstępem do klimatu świątecznego było już z początkiem adwentu przybliżenie tradycji w Niemczech typu Adventskalender, Advetskranz czy Weihnachtsmarkt. Uczniowie samodzielnie wykonali przepiękne kartki z życzeniami w języku niemieckim.
Na zajęciach poprzedzających święta nie zabrakło strojenia choinki, która przecież przyszła z Niemiec, wybrzmiały również dźwięki najstarszej kolędy z kraju niemieckojęzycznego tzn. Austrii Cicha noc/ Stille Nacht w dwu językach. Warsztaty miały również na celu poznanie i rozszerzenie słownictwa tematycznego, poprzez liczne zabawy, prezentacje i rozwiązywanie zadań.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach :-)