STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 
W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się w naszej szkole również na zajęciach języka niemieckiego.

Spotkanie tych dwu kultur europejskich: polskiej i niemieckiej pozwoliło spojrzeć uczniom nieco szerzej na zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Wstępem do klimatu świątecznego było już z początkiem adwentu przybliżenie tradycji w Niemczech typu Adventskalender, Advetskranz czy Weihnachtsmarkt. Uczniowie samodzielnie wykonali przepiękne kartki z życzeniami w języku niemieckim.
Na zajęciach poprzedzających święta nie zabrakło strojenia choinki, która przecież przyszła z Niemiec, wybrzmiały również dźwięki najstarszej kolędy z kraju niemieckojęzycznego tzn. Austrii Cicha noc/ Stille Nacht w dwu językach. Warsztaty miały również na celu poznanie i rozszerzenie słownictwa tematycznego, poprzez liczne zabawy, prezentacje i rozwiązywanie zadań.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach :-)

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S