lekcja historii

23 października 2018r. klasa 3a wraz z wychowawcą Urszulą Siuta-Gola oraz p. Marią Okoń uczestniczyła we wspaniałej lekcji historii w Muzeum Czartoryskich. Galeria foto

Przeprowadził ją p. Zbigniew Kiełb. Lekcja dotyczyła życia bohatera narodowego – Władysława Szczypy pochodzącego z Puław, który był wychowany w rodzinie o głębokich tradycjach patriotycznych i przez całe swoje życie dawał dowód miłości do Ojczyzny. W wieku 45 lat został zamordowany przez Sowietów w Charkowie wraz z innymi polskimi oficerami. Po zajęciach w muzeum klasa odbyła jesienną wycieczkę po Parku Czartoryskich. Skorzystała również z gościnności p. Irminy, właścicielki „Herbaciarni Czartoryskiej”, która poczęstowała wszystkich uczestników wycieczki kubkiem gorącej czekolady oraz herbatnikami.