obst

W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole miesiąc owoców, mający na celu promowanie zdrowego odżywiania się. Był to idealny moment, żeby młodzież klasy siódmej zapoznała się ze światem owoców i warzyw również w języku niemieckim  Galeria foto

W ramach owocowego miesiąca odbyły się warsztaty językowe, w trakcie których młodzież zapoznała się ze słownictwem z zakresu tematycznego Obst (owoce) i Gemüse (warzywa). Uczniowie przygotowali piękne plakaty, oraz wykonali własnoręcznie owoce i warzywa. Na warsztatach układali domino, ćwiczyli pisownię, rozwiązywali liczne zadania online np. krzyżówki, memory, jak również rywalizowali między sobą w quizie interaktywnym. Uczniowie mieli okazję poznać rónego rodzaju narzędzia interentowe, dzięki którym mogą doskonalić język niemiecki.