STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

   • REKRUTACJA

 Dni kultury niemieckiej

W dniach 6 i 7 czerwca 2019 roku odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Niemieckiej.

Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 przygotowali piękna wystawę prac plastycznych na temat krajów DACHL, czyli krajów niemieckiego obszaru językowego, dzięki której młodsze koleżanki i koledzy mieli możliwość ich poznania. Jedną z niespodzianek był „ multimedialny spacer” po krajach niemieckojęzycznych. Spacerując po szkole uczniowie napotykali porozwieszane kartki „ niespodzianki” z kodami QR, które sczyt ywali telefonami. Pod kodami kryły się różnego rodzaju informacje, prace uczniów, gry, zadania interaktywne, piosenki oraz odnośniki do linków podróżniczych. Kolejną atrakcję stanowiły przygotowane przez uczniów klas 8 prezentacje oraz quizy Kahoot o Austrii, Niemczech, Szwajcarii oraz Lichtenstein, które zostały zaprezentowane w klasach 4, 5 i 6. Trzy pierwsze osoby, które wygrały quiz były nagradzane słodkościami.
Za aktywny udział w imprezie serdecznie dziękuję i do zobaczenia po wakacjach, a młodzieży z klas 8 życzę sukcesów w nowych szkołach 

Wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły życzę wraz z uczniami udanych wakacji 
Eure Deutschlehrerin

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S