STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 Europejski dzien jezykow obcych PLAKAT

W dniu 26 września 2019 roku obchodziliśmy wraz z całą Polską i Europą Europejski Dzień Języków Obcych.

W naszej szkole nie koncentrowaliśmy się jedynie na językach europejskich, ale chcieliśmy poznać bliżej kulturę, religię, kuchnię i obyczaje krajów europejskich.
Już na kilka dni przed uroczystością można było podziwiać w całej szkole piękne prace plastyczne, plakaty, chmury wyrazowe, napisy w wielu językach i gazetki np. o krajach Europy. Prace te przedstawiały kraje europejskie, ich kulturę, kuchnię, religie, ciekawostki, sławnych muzyków i plastyków. Mogliśmy poznać wiele słów w językach europejskich. Młodzież wykazała się ogromną kreatywnością i talentem. Gratulacje!!!
Został również ogłoszony europejski konkurs na najciekawsze logo na koszulkę EDL 2020. Część prac została zaprezentowana 26 września, kolejne projekty są w trakcie realizacji na zajęciach kształtujących kreatywność. Miejmy nadzieję, że uda nam się odnieść sukces. Powodzenia!!!
Zaczęliśmy od zadania sobie pytania, czy warto uczyć się języków i dlaczego.
W ramach obchodów EDJO 2019 odbyły się m.in. Salon gier edukacyjnych, quizy interaktywne pt. Czy jesteś europoliglotą?, quiz pt. Czy znasz zabytki Europy?, Pokaz mody ludowej. Swoich przedstawicieli miały Polska, Ukraina, Grecja, Hiszpania, Francja i Niemcy. Publiczność zadecydowała brawami, że 1 miejsce zajmuje Francja.
Nie zabrakło również pokazu tańca w wykonaniu dzieci i młodzieży. Zostały zaprezentowane tzw. żywe obrazy z komentarzem kulturowym, wprowadzające nas tym samym w świat starożytnej Grecji, świat malarstwa holenderskiego Vincenta van Gogha, czy muzyki grupy z Liverpoolu The Beatles.
Młodzież klas 6 i 7 uczyła klasy młodsze śpiewać w języku niemieckim i tańczyć w rytmie piosenki So ein schoner Tag.
Jednym z punktów programu było wspólne muzykowanie w wielu językach :-)
Imprezę zakończyliśmy międzynarodowymi meczami piłki nożnej i ręcznej oraz wspólnym odtańczeniem Belgijki.
Nieodłącznym elementem kultury kraju jest kuchnia, dlatego też klasy przygotowały kawiarenkę pt. Różne smaki Europy. Można było skosztować smakołyków kuchni polskiej, niemieckiej, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Ukrainy. W zakupie i pieczeniu potraw oraz przygotowaniu tych stoisk pomagali nam również rodzice, na których zawsze możemy liczyć, za co bardzo dziękujemy :-) 

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S