STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 Scan0003

Naukobus odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach w dn. 2-3 września 2019r. Galeria foto

Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie w przedziale wiekowym 6 – 15 lat. W wystawie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Zaprosiliśmy także 2 grupy dzieci 6-letnich z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 5. Wszystkie wizyty grup były zorganizowane i zaplanowane według przygotowanego harmonogramu. Każda klasa pod opieką wychowawcy i z towarzyszeniem rodziców miała zapewnioną 1 godzinę zegarową na zwiedzanie z wystawy i możliwość skorzystania z eksponatów.
Uczniowie byli zachwyceni wystawą. najbardziej podobały im się stanowiska „Oszukaj swój słuch” oraz „Łamigłówki”, które poszerzyły ich horyzonty. Uczniowie klas starszych mieli możliwość sprawdzić w praktyce teorię zachowania momentu pędu na „Wirującym krzesełku”, sprawdzić zakres słyszanych przez człowieka częstotliwości. Poznali równię pochyłą, trójwymiarowy model ludzkiego ciała (hit wśród najmłodszych dzieci) oraz zachwycili się kulą plazmową. Wykonywali też proste czynności w okularach zniekształcających obraz rzeczywisty.
Dzięki wizycie Naukobusa uczniowie mieli możliwość poznawać zjawiska naukowe poprzez działanie i zabawę, wchodząc w interakcje z eksponatami. Metodą prób i błędów odkrywali prawa nauki.
Bardzo dziękujemy ekipie Naukobusa za wizytę w naszej szkole i możliwość doświadczania nauki inaczej.

tekst B. Wójcik i S. Chmielewski

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S