STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

   • REKRUTACJA

LOGO

W naszej szkole obchodziliśmy tegoroczne święto Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w sposób szczególny:-) Galeria foto

Święto to przypada w miesiącu listopadzie, który w naszej szkole jest miesiącem owocowo- warzywnym. Miesiąc ten jest dla nas również istotny ze względu na rozpoczynający się roczny projekt e Twinning pt. Żyj zdrowo!, który wpisuje sie idealnie w tematykę zdrowego jedzenia i gotowania. W ramach obchodów tego święta odbyły się warsztaty językowe pt. Lebe gesund! dla klas 6 , w których uczniowie wzięli chętnie udział. Rozwiązywali liczne zadania, rebusy, krzyżwki, quizy, poznając przy tym słownictwo niemieckie z działu zdrowe jedzenie, owoce i warzywa. Rywalizacji i zabawy nie było końca :-) Uczniowie klas 6, 7 wykonali piękne prace plastyczne, które zachęcały do odżywiania się zdrowo oraz quizy interaktywne Kahoot, natomiast uczniowie klasy 8 stworzyli plakaty interaktywne postermywall pt. 10 Tipps für eine gesunde Ernährung / Dziesięć wskazówek zdrowego odżywiania. Na tablicy Szkolnego Klubu Europejczyka można dowiedzieć się w jak sposób zadbać o siebie, zdrowy pokarm, odpowiednie nawodnienie. Podkreślone zostało również jak ważnym i nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest regularny ruch.Jedną z wielu atrakcji tego dnia były świeżo tłoczone przez uczniów soki owocowe :-) Istna uczta dla podniebienia! A wszystko to dzięki Firmie Uzimex, która jest dostawcą w programach Mleko w szkole, Owoce i warzywa w szkole oraz Pijemy naturalne soki. Uczniowie klasy 7a oraz uczniowie uczęszczający na kółko języka niemieckiego poznawali owoce i warzywa od strony praktycznej :-) Były to warsztaty pt. Kreatives Obst und Gemuse!!! / Kreatywne owoce i warzywa!!! Co się pod tym pojęciem kryje?! Zapraszamy do galerii zdjęć :-) Promowania zdrowego stylu życia i jedzenia nie kończymy na Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania oraz miesiącu owocowo-warzywnym. To jest dopiero początek cyklu wydarzeń Lebe gesund!/ Żyj zdrowo!

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S