STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

   • REKRUTACJA

poprawiony plakat

Drodzy nauczycie, pracownicy szkoły oraz koleżanki i koledzy! W dniu dzisiejszym obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada został uchwalony Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Ten piękny zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tego wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty, czy akcje charytatywne. Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków. My tez dołączamy w dniu dzisiejszym to tego szlachetnego grona!!!. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec po dekoracji szkoły, co to za święto. Zatrzymaj się chwile przy sentencjach i wierszach. Spróbuj wdrożyć w życie jak najwięcej z nich. Zapraszamy również do LOTERII ŻYCZLIWOŚCI na 1 piętrze. Stwórzmy wspólnie całą szkołą tablicę życzliwości pt. Pomocna i życzliwa dłoń. Na karteczce w kształcie dłoni, która znajdziesz przy tablicy, napisz coś miłego, życzliwego i zamieść swoją życzliwą łapkę na tablicy! Telefon komórkowy niech nie będzie dziś na przerwach narzędziem gier- niech stanie się magiczną różdżką życzliwości i pięknego słowa. Prześlij koledze, koleżance, rodzeństwu, mamie i tacie miłe słowo. Nie zapomnijmy również o dziadkach i sąsiadach! Niech miły gest i uśmiech na twarzy będzie gościł również na korytarzu i ulicach naszego miasta!. Stwórzmy dziś wspólnie atmosferę życzliwości i serdeczności, która zagości już na stałe w naszej szkole, domach i naszych sercach!

Małe radości i drobne gesty życzliwości,
są najpiękniejszymi iskierkami
naszej codzienności...

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S