STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

   • REKRUTACJA

20191220 140458

Uczniowie naszej szkoły z klas 6, 7 i 8 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nowej formie pracy warsztatowej w naszej szkole pt. Escape room Weihnachten in Deutschland. Galeria foto

Zadaniem uczniów było odnalezienie tajemnego kodu, dzięki któremu mogli wsiąść na pokład samolotu do Niemiec. Zostali tam zaproszeni przez kolegę Petera, z którym mieli spędzić wspólnie czas adwentu i Bożego Narodzenia poznając przy okazji kulturę i zwyczaje świąteczne Niemców, jak też opowiedzieć o naszych polskich zwyczajach. Przed uczniami stały nie lada wyzwania! Każda ukryta w sali koperta stawiała nowe wyzwania, które zbliżały uczniów do wyjazdu. Nie zawsze było łatwo rozszyfrować zakodowane informacje!!! Same kody w sobie np. kod Morsa, kod liczbowy, literowy GADERYPOLUKI, Enigma, rebusy czy masoński, stanowiły trudność i były dla uczniów nowością.
Nasi uczniowie jednak jak zawsze poradzili sobie z tym wyzwaniem !!!! Brawa dla nich!!! Zabawa i zdrowa forma rywalizacji stanowiły świetną formę nauki słownictwa niemieckiego, ale również zbliżyła uczniów do wiedzy na temat kultury i obyczajów adwentowych i bożonarodzeniowych naszych zachodnich sąsiadów. Wszystkim uczestnikom escape roomu Weihnachten in Deutschland serdecznie dziękuję za zaangażowanie i gratuluję sukcesów!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:-)

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S