STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 
HPV szczepienie

Zapraszamy dziewczynki z rocznika 2008 zamieszkałe na terenie Puław na bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialnego za raka szyjki macicy.

Wirus HPV odpowiada za zmiany przednowotworowe i nowotworowe na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce rak szyjki macicy zabija ok. 5 Polek dziennie – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

Realizatorem szczepień jest Zakład Opieki Zdrowotnej „ Medical” na ul. Kruka 2 w Puławach. Aby przystąpić do programu szczepień niezbędna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna (formularze dostępne w rejestracjach oraz w sekretariatach szkół podstawowych w Puławach, a także na stronie www.zozmedical.com.pl).

Zapisy na szczepienie oraz więcej informacji można uzyskać pod nr Tel. 691 244 111.

Pozdrawiam

Beata Tadasiewicz
Specjalista ds. marketingu i reklamy

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S