STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 
EDL poster 2020 LC 1

W dniach 25-28 września 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Galeria foto


W ramach tego święta uczniowie klas 7 i 8 wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, zachęcających do nauki języków, wykonali logo na EDL 2021, które można było podziwiać w naszej szkole, sami przebrali się w barwy flag wybranych krajów europejskich.
Klasa 3a z wychowawczynią panią Mają Jędrzejczyk wykonała gazetkę o przyjaźni. Uczniowie poznawali słowo "przyjaciel" w różnych europejskich językach. Przygotowali wspólnie wizytówki swoich przyjaciół używając w nich słowa przyjaciel z innego języka. Wszystkim tym działaniom towarzyszyła dyskusja o tym , co znaczy przyjaźń w ich życiu. Zaprosili klasę 3b, aby przyłączyła się do wspólnej zabawy.
W klasie 3b pani Agata Piech wraz z uczniami uczcili Europejski Dzień Języków poprzez ubranie w barwach flagi wybranego kraju. Była więc Grecja, Wielka Brytania, Finlandia, Ukraina i Polska. Nauczyli się słowa "przyjaciel" w różnych językach .To był dla nich wesoły dzień.
Pani Joanna Krajewska i pani Lidia Pawłowska przygotowały wraz z dziećmi na świetlicy piękne fotoramki, prezentujące Niemcy, Anglię, Hiszpanię i Francję, z podpisami w językach tych krajów.
Pani Sylwia Szafrańska przygotowała wraz z klas 6e warsztaty językowe pt. "Słowa z polskiego języka na połamanie języka." Stworzyli gazetkę szkolną, na której znalazły się najtrudniejsze, zdaniem uczniów, wyrazy w języku polskim.
Jak się okazało nawet dla Polaków nasz język nie jest taki prosty jakby się to mogło wydawać!
Na językach obcych u pani Beaty Wójcik, Ani Wichy i Mai Włodarczyk odbyły się warsztaty językowe, na których uczniowie w licznych grach i zabawach zmierzyli się z językiem rosyjskim, polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Okazali się fantastycznymi poliglotami :-)
Uczeń pani Anny Wichy Gagik Yeghiazaryan przeprowadził dla swojej klasy lekcję po ormiańsku, nauczyli się liczyć i zaznajomili się z rosyjskim alfabetem. To było prawdziwe i praktyczne spotkanie z językiem! Uczniowie mieli również szansę wziąć udział w konkursie poliglotów, przygotowanym przez panią Wichę.
Europejski Dzień Języków to również coroczne odkrywanie talentów!!! Tym razem nie tylko plastycznych.
Uczeń klasy 8c przygotował dla nas niespodziankę w postaci nagrania. Zapraszamy do posłuchania:-)
https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=4451e767b2&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r-3084093016925195599&view=att&disp=safe&realattid=f_kfs56i480
Już wiecie, kto jest tym artystą?!
Religia to też język - język Boga i wielu kultur. Pani Beata Berłowska w ramach tematu „Wszystkie narody chwalą Pana” wraz z uczniami klasy 6e przygotowała plakaty, na których znalazły się pozdrowienia chrześcijańskie w różnych językach. Praca nad plakatami chociaż nie była łatwa sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Ponadto uczniowie klas pierwszych na lekcji religii nauczyli się jak modlić się po łacinie i w języku angielskim słowami: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.
Jak widać pandemia wprawdzie nas nieco ograniczała, ale nie uniemożliwiła nam dobrej zabawy i rozwijania kreatywności w ramach Europejskiego Dnia Języków.
Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy :-)

Organizatorzy

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S