STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 logo DBP

W październiku obchodziliśmy Dzień Błękitnej Planety, który był jednocześnie ważnym wydarzeniem e Twinning. Galeria foto


W ramach tego wydarzenia wiele się działo w naszej szkole. W czasie zajęć na świetlicy szkolnej dzieci z panią Joanną Krajewską brały udział w pogadankach dotyczących zagrożeń naszej planety wynikających z działalności człowieka. Wykonywały prace plastyczne oraz robiły zabawki zręcznościowe ze zużytych butelek. Uczniowie zbudowali również sześcienny model Ziemi. To był wyjątkowy dzień. Klasa 3b pani Agaty Piech ubrała się tego dnia symbolicznie na niebiesko i zielono. Uczniowie wykonali piękne plastyczne prace. Uczennice klasy 8b w ramach języka niemieckiego opracowały temat Mülltrennung!/ Sortowanie śmieci! Natalia i Kinga przygotowały z pudełek "kontenery do segregowania śmieci", opisując je w języku niemieckim. Nauczanie zdalne nie stało również na przeszkodzie, żeby ambasador eTwinning i jednocześnie nasza nauczycielka języka angielskiego pani Beata Wójcik przeprowadziła z języka angielskiego warsztaty online pt. "Natural Disasters ". W ramach tych zajęć uczniowie poznali nazwy naturalnych katastrof występujących w przyrodzie, obejrzeli filmy pokazujące ich niszczycielską siłę oraz wykonali karty pracy powiązane z tematem zajęć warsztatowych. Oczywiście w trakcie zajęć wszyscy uczniowie oraz nauczyciel byli ubrani w niebieskie koszulki. Pani Barbara Pieńkowska zaproponowała uczniom na lekcjach geografii włączenie się do akcji poprzez pisanie listów do Ziemi. W ten sposób uczniowie mieli okazję pokazać, że są świadomymi, młodymi ludźmi, którym głęboko w sercu leży dbanie o miejsce w którym żyją. Zapraszamy do lektury listu uczennicy Gabrieli Sulimy pt. Ratujmy naszą planetę. Pani Monika Chmielewska z klasą 1b przygotowała piękne plakaty, a dodatkowo wszyscy ubrali się tego dnia na niebiesko. Na lekcjach religii u pani Beaty Berłowskiej uczniowie zapoznali się z treścią encykliki Laudato si papieża Franciszka. Jest to bowiem dokument, w którym papież zwraca uwagę na to, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za ochronę środowiska. Ponadto Jan Przybyś z klasy 6a przygotował prezentację pt: Nietypowe źródła energii odnawialnej, którą zaprezentował podczas godziny wychowawczej swoim kolegom i koleżankom. Najwięcej emocji i pytań wśród słuchaczy wzbudziła ciekawostka dotycząca badań prowadzonych w USA na temat zastosowania cukru zamiast benzyny.

Wszelkie działania w ramach Dnia Błękitnej Planety miały na celu poszerzanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska.
Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego święta serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Organizatorzy

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S